Skip to main content
search
Relacje

Wielkanoc z Pucherokami

By 12 kwietnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 kwietnia 2023 przez KB

Miłą niespodziankę przygotowano dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Batowicach i Owczarach. W zeszłym roku otrzymali świąteczne życzenia przygotowane przez dzieci ze szkół i przedszkoli z naszej gminy. Tym razem zamiast kartek podarowano kurze jaja udekorowane miniaturowymi czapeczkami Pucheroków.

Te wyjątkowe, wielkanocne ozdoby wykonały dzieci i uczniowie ze wszystkich gminnych placówek oświatowych oraz podopieczni placówki wsparcia dziennego „Rodzinnie w Zielonkach”. Do prezentu dołączono także opis  pucherokowego zwyczaju i życzenia. Dyrektorzy obu placówek powiatowych prócz życzeń wielkanocnych dla mieszkańców gminy, przekazali podziękowania za pamięć o ich podopiecznych.

– Taki gest jest dla nich niezwykle ważny, zwłaszcza w czasie świąt, by mieszkańcy DPS nie czuli się osamotnieni. Często mieszkają tam bez wyboru, a wielu z nich bez kontaktu z własną rodziną, choćby korespondencyjnie. Dlatego ta akcja ma znaczenie emocjonalne, a zwłaszcza zaangażowanie dzieci jest niezwykłe. Stąd podziękowania dla dzieci i ich nauczycieli za przepiękne, barwne podarunki i zaprezentowanie elementu z krzewionej nadal w gminie tradycji – dziękowała wiceprzewodnicząca rady gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik, która wraz z radną Lucyną Zielińską zainicjowała akcję.

KB

Zdjęcia przedstawiają pucherokowe ozdoby.

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content