Skip to main content
search
Aktualności

Wielkanocne spotkanie w Kole Seniora w Węgrzcach

By 3 kwietnia 20235 kwietnia, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 kwietnia 2023 przez KB

Przywitanie wiosny poezją, konkurs na najpiękniejszą palmę, a także urodziny Teodozji Waśko społeczniczki i wieloletniej działaczki Koła Gospodyń Wiejskich i Koła Seniora, to wszystko czekało na uczestników wielkanocnego spotkania, który miał miejsce 1 kwietnia w Starej Kuźni w Węgrzcach.

Spotkanie zaczęło się od poezji. Wiersz „W Palmową Niedzielę” Marii Konopnickiej wyrecytowała przewodnicząca koła Zofia Kot. Następie pogłębiła temat wierszem Jana Brzechwy „Wierzba”. Krystyna Urlik i Zofia Kot zaprezentowały przemyślenia wielkopostne “Nasza Droga Krzyżowa” przygotowane na podstawie utworów wybranych Ks. Jana Twardowskiego. Zofia Megiel wyrecytowała wiersz Marii Konopnickiej “Jajeczko wielkanocne”.

– Wielkanoc jest świętem wielkiej radości, niech napełnia nasze serca miłością i nadzieją – życzyła wszystkim radna gminy Zielonki i przewodnicząca Koła Zofia Kot.

Wielkanocne życzenia złożył przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko. Wśród zaproszonych znaleźli się także: wiceprzewodnicząca rady gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik, radna gminy Zielonki i sołtys Węgrzc Magdalena Listoś, radna gminy Zielonki Lucyna Zielińska, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński, przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Zofia Kupiec-Czaplak, wicedyrektor Katarzyna Żak oraz emerytowana pedagog Janina Franczak.

Po uroczystym rozpoczęciu przyszedł czas na  posiłek, który poświęcił obecny na spotkaniu proboszcz parafii w Węgrzcach ks. Wojciech Warzecha. Panie z Koła Seniora przygotowały dla wszystkich uczestników m.in. żurek, jajka faszerowane, chrzan i świąteczne ciasta.

Po poczęstunku nastąpiło przyznane nagród w konkursie palm. Komisja konkursowa złożona z wiceprzewodniczącej Rady Gminy Zielonki Marzeny Gadzik-Wójcik, wicedyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Katarzyny Żak i dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusza Zielińskiego przyznała nagrody w kategoriach palm dużych i średnich. Nagrodzone zostały: kat. palmy duże – I miejsce M. Krawiec, II miejsce  M.Zabiegaj; kat. palmy średnie I miejsce p. K. Frań, II miejsce A. Jamróz, III miejsce M. Podolska; wyróżnienia: Z. Zygmuntowicz, K. Urlik. Z. Magiel. B. Szczepanik. B. Urbańczyk.

Zwyczaj w kole seniora panuje, że wiosnę się pięknie przyjmuje. Zofia Megiel i Zofia Kot powitały wiosnę poezją – wyrecytowały wiersze Władysława Broniewskiego “Pierwiosnek” i Jana Brzechwy “Wiosna”.
Po konkursie uczestnicy spotkania wznieśli toast za zdrowie i złożyli życzenia Teodozji Waśko. — Pani od założenia koła była jego członkinią — mówi Zofia Kot. — Służąca zawsze pomocą, z ogromnym sercem — mówiła.  Wzruszenia nie ukrywała solenizantka. — To dla mnie wielkie zaskoczenie — stwierdziła zaraz po uroczystościach. — Minęło 50 lat, od kiedy jestem w kołach. Najpierw było to Koło Gospodyń Wiejskich, teraz jest to Koło Seniora. Kocham pomagać ludziom, wysłuchać dobre słowo, ale też i to złe, kiedy potrzeba — dodawała. Na koniec wszyscy goście poczęstowani zostali urodzinowym tortem.

TN

Galeria zdjęć z wydarzenia.

Poniżej publikujemy zdjęcia ze spotkania w Węgrzcach:

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content