Skip to main content
search
Aktualności

Wielkie świętowanie w zieloneckim przedszkolu

By 12 października 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 października 2023 przez KB

W 2022 roku po raz pierwszy obchodziliśmy w gminie Zielonki Święto Stroju Krakowskiego. To wyjątkowa okazja, by pokazać jak ważny jest lokalny folklor i przywiązanie do tradycji.

Święto poprzedza Tydzień Kultury Ludowej,  którego głównym celem jest propagowanie wiedzy o folklorze i sztuce ludowej podkrakowskiej wsi wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do placówek oświatowych działających na terenie gminy. 12 października dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach wystąpiły z programem artystycznym nawiązując do tego wyjątkowego wydarzenia. W uroczystości wzięli udział m.in. wójt gminy Zielonki Bogusław Król, radny powiatu krakowskiego Jarosław Raźny oraz radna gminy Zielonki Lucyna Zielińska.

– Stój krakowski jest częścią naszej kultury, naszej tradycji i musimy o tym pamiętać. Wywodzimy się stąd, z naszej małej ojczyzny dla której strój krakowski jest naszą wizytówką – mówiła dyrektor Samorządowego Przedszkola w Zielonkach Kinga Dziedzic.

Nagrodę wójta gminy Zielonki w podziękowaniu za znaczące osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, rozbudzanie wśród dzieci pasji i zainteresowań, udział w licznych konkursach i projektach edukacyjnych otrzymała Anna Warnecka z zieloneckiego przedszkola.

KB

Zdjęcia z uroczystości w przedszkolu w Zielonkach.

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content