Skip to main content
search
Aktualności

Wiosenne sprzątanie gminy Zielonki

By 19 kwietnia 202429 kwietnia, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2024 przez TN

Jak co roku o tej porze mieszkańcy naszej gminy licznie włączyli się do akcji wiosennego sprzątania. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas i ruszyli, by posprzątać wspólne przestrzenie.

9 marca sprzątanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Korzkiew objęło Januszowice, Korzkiew, Grębynice i Niebyłą. Wzięli w nim udział, członkowie i sympatycy stowarzyszenia, mieszkańcy oraz młodzież z 1. Szczepu „Zielonego” im. Tadeusza Kościuszki. Wśród zebranych śmieci znalazły się opony, butelki, a nawet część roweru.

16 marca w myśl hasła „Sąsiedzko, rodzinnie i indywidualnie” około 80 osób sprzątało Bibice. Worki na śmieci i rękawiczki zostały umieszczone przez sołtysa w czterech lokalizacjach: obok Domu Ludowego, na skrzyżowaniu ul. Leśnej i ul. Zagaje, przy placu zabaw na ul. Spacerowej oraz przy placu zabaw na ul. Niezapominajek. Zebrano ponad 10 worków na odcinku ul. Zagaje i Lipowa do wysokości Kwiatów Polnych oraz prawie 10 worków w dolinie Bibiczanki przy Domu Ludowym. Zapełnione worki zostawiano w wyznaczonych lokalizacjach. Następnie zostały one odebrane przez zespół gospodarczy Urzędu Gminy. Finalnie zostało zebranych 120 pełnych worków.

16 marca około 25 osób sprzątało Pękowice. Regularnie przeprowadzane akcje przyniosły oczekiwane efekty. Świadczą o tym m.in. śmieci, które znalazły się w workach. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, gdzie uczestnicy zbierali duże gabaryty przemysłowe, w tym roku najwięcej było drobnych zanieczyszczeń. Uczestnicy zebrali około 25 worków z nieczystościami.

6 kwietnia sprzątano Garlicę Murowaną. Akcja objęła wszystkie ulice oraz koryto rzeczne. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci. Po sprzątaniu odbyło się ognisko dla uczestników.

23 marca ruszyła akcja „Czyste Węgrzce”. Podczas zbiórki przy budynku OSP rozdane zostały worki i rękawice ochronne. W tym roku w akcję sprzątania sołectwa włączyli się harcerze z 1. Szczepu Zielonego im. Tadeusza Kościuszki oraz dzieci i młodzieży z Młodzieżowej Grupy Pożarniczej działającej przy OSP Węgrzce. Sprzatanie objęło ulice: C3, C1, A10, Stary Trakt, Forteczną, A5 i A8. Zebrano prawie 40 worków, które zostały pozostawione w ustalonych miejscach, a następnie zabrane przez zespół gospodarczy Urzędu Gminy. Wśród śmieci jak zwykle dominowały butelki po napojach alkoholowych i wszelkiego rodzaju opakowania foliowe.

13 kwietnia około 25 osób w tym 12 dzieci sprzątało w Brzozówce. Podczas zbiórki, która miała miejsce o godz. 14 przy ul. Krzemionki, zostały rozdane worki i rękawice. Akcja objęła cały obszar miejscowości. Jak podkreślają organizatorzy, w tym roku uczestnicy napotkali znacznie mniejszą ilość śmieci niż w ubiegłych latach. Udało się zebrać około 30 worków. Na koniec wszyscy obecni mieli możliwość zjedzenia dan z grilla.

13 kwietnia 18 osób sprzątało Garliczkę. Grupa, w której znalazło się 10 dzieci przeszło głównymi ulicami miejscowości i pozbierało śmieci z poboczy i rowów melioracyjnych. Podczas wydarzenia zasadzono kwiaty na działce sołeckiej. Dla wszystkich uczestników przygotowano ciepły poczęstunek, każdy otrzymał też sadzonki stokrotek.

13 kwietnia sprzątano także w Owczarach. Zebrano około 25 worków śmieci, 10 opon, części samochodowe plastikowe pojemniki po materiałach budowlanych. Zebrane śmieci zostały przetransportowane w jedno miejsce przez strażaków z OSP.

20 kwietnia pomimo niesprzyjającej pogody odbyło się sprzątanie Przybysławic. Objęło ono obszar całej miejscowości. W akcji wzięło udział 13 osób, które zebrały 15 worków śmieci.

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content