Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Wójt gminy Zielonki otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Policji

By 7 listopada 202331 stycznia, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 31 stycznia 2024 przez TN

6 listopada br. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się ślubowanie 75 policjantów, przyjętych 27 października. Podczas uroczystości nadano również odznaczenia osobom wspierającym Małopolską Policję w codziennych działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Podczas  uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wraz z I Wicewojewodą Małopolskim Ryszardem Pagaczem wręczyli odznaczenia, przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wspieranie Małopolskiej Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Złoty Medal za Zasługi dla Policji otrzymał wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Srebrnymi Medalami za Zasługi dla Policji wyróżnieni zostali: Wojciech Pałka starosta Powiatu Krakowskiego i Jarosław Szlachetka burmistrz Myślenic, a Brązowe Medale za Zasługi dla Policji otrzymali: Artur Baranowski dyrektor Szpitala w Chrzanowie, ppłk. Andrzej Karkoszka komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, płk. Maciej Możdżeń dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie, płk. Marcin Siudziński dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Beata Smolec wicestarosta Wadowicki.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion podziękował samorządowcom i przedstawicielom służb współpracujących z Małopolską Policją za codzienne wsparcie na rzecz bezpieczeństwa. – To dzięki współpracy Policji i samorządowców możemy realizować zadania, które leżą w zakresie naszych ustawowych obowiązków — mówił podczas uroczystości. Pogratulował także nowo przyjętym policjantom, życząc im  odwagi i empatii, które są jego zdaniem konieczne, aby służyć drugiemu człowiekowi. Dodał, że złożenie roty ślubowania jest zobowiązaniem przede wszystkim wobec Ojczyzny.

Żródło: malopolska.policja.gov.pl

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content