Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Wójt Gminy Zielonki wśród najlepszych włodarzy gmin wiejskich

By 27 czerwca 202318 lipca, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 lipca 2023 przez TN

Na początku czerwca w Gdyni miał miejsce kongres Perły Samorządu 2023. Jest to doroczna gala organizowana przez Dziennik Gazetę Prawną. Podczas niej prezentowane są wyniki ogólnopolskiego rankingu. Nagrody przyznawane są gminom i ich włodarzom w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. i miasta powyżej 100 tys.

Sam ranking powstał na podstawie ankiet wypełnianych przez urzędy na przełomie marca i kwietnia. Zdecydowanie największą część pytań stanowiły pytania zamknięte i to na ich podstawie opracowana została pierwsza wersja rankingu. Następnie kapituła przyznała punkty za pytania otwarte. Suma punktów z pierwszej i drugiej części pozwoliła na utworzenie ostatecznej klasyfikacji.

Podczas tegorocznej edycji wójt gminy Zielonki – Bogusław Król zajął 10. miejsce w rankingu włodarzy gmin wiejskich. Oceniane były m.in. takie aspekty jak reprezentacja gminy i jej mieszkańców czy zarządzanie urzędem i prowadzenie polityki gminy. Na wynik w szczególności wpłynęło to, w jaki sposób kierowana jest gmina, ponieważ jej funkcjonowanie przekłada się bezpośrednio na ocenę samego włodarza.

 

Źródło zdjęcia: Ireneusz Rek, bluephoto.pl

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content