Skip to main content
search
Aktualności

Wspólna zabawa integruje

By 21 października 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 października 2016 przez admin

zachariaszada1

Kilkuset uczestników – podopiecznych środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej z całej Małopolski przyjechało 20 października do Zielonek, by po raz czternasty uczestniczyć w Zachariaszadzie. Goście brali udział w sportowych konkurencjach, plastycznych zajęciach, a także warsztatach bębniarskich. Zwieńczeniem imprezy było uroczyste wręczenie złotego pucharu, który tym razem zdobył zespół z Jordanowa.


Zaproszonych gości powitali: Marek Płachta – dyrektor CKPiR, Iwona Wardęga – kierownik GOPS oraz Robert Kowalski – kierownik ŚDS w Woli Zachariaszowskiej. Atrakcją imprezy był występ utytułowanych zawodników sekcji AZS AWF Kraków, których pokaz gimnastyki sportowej został nagrodzony gromkimi brawami.
Ważnym elementem Zachariaszady są konkurencje sportowe, w których wzięło udział przeszło 30 zespołów reprezentujących poszczególne ośrodki. Na uczestników czekało pięć różnych konkurencji. Rzut do celu, pokonywanie przeszkód z piłką, przeprawa z materacem to konkurencje, które wymagały sprytu, celności i umiejętności pracy zespołowej.
Pomysł rodzi pomysł. Każdego roku przygotowujemy nowe dyscypliny, tak, aby każdy mógł je wykonać, i co ważne cieszyć się, że sobie z nimi poradził – mówiła Aneta Dragosz.
Nad przebiegiem zawodów czuwał doświadczony zespół nauczycieli WF ze szkoły w Zielonkach: Aneta Dragosz, Agnieszka Wypijewska-Kurek, Paweł Zegarek oraz Damian Taw. Uczestnicy mogli liczyć na życzliwą pomoc i poradę uczniów z ZS w Zielonkach i z Woli Zachariaszowskiej.
Co roku najwięcej emocji wzbudza konkurencja polegająca na przeciąganiu liny. Przy silnym wsparciu kibiców wyłoniono zwycięską drużynę – ŚDS z Woli Zachariaszowskiej. Kolejne zespoły to reprezentanci z Szpitala im. Babińskiego oraz Niepołomic.
Uczestnicy warsztatów plastycznych udowodnili, że lato w sercu może trwać cały rok. Kolorowe kwiaty, błyszczące motyle powstawały w kąciku artystycznym, a na zakończenie wszystkie prace zaprezentowano na specjalnie przygotowanej „łąkowej” wystawie. Wśród uczestników warsztatów wyłoniono cztery najlepsze prace. Nagrody otrzymały: Maria Głaz z ŚDS w Krakowie przy ul.Józefa (I miejsce), Zofia Wojnarowska z ŚDS Proszowice (II miejsce) oraz Monika Kołakowska z SDS Olkusz (III miejsce). Rytm jest wszędzie, co udowodnili uczestnicy warsztatów bębniarskich. Wspólne granie i śpiewanie integrowało grupę i pokazało jaką radość daje muzyka.
Na zakończenie Zachariaszady wręczono nagrody i dyplomy, a zwycięski zespół ŚDS z Jordanowa otrzymał złoty puchar. Drugie miejsce zajęła drużyna z Niepołomic, a trzecie miejsce ze Skały.
Imprezę zorganizowało: Stowarzyszenie Zachariasz, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej. Organizatorzy dziękują; strażakom z OSP Zielonki, ratownikom z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, wolontariuszom z ZS w Zielonkacj oraz ZS w Woli Zachariaszowskiej i sponsorowi nagród firmie Tauron.Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

KB 

Zapraszamy do oglądnięcia FOTORELACJI.

zachariaszada2

zachariaszada3

zachariaszada4

zachariaszada5

zachariaszada6

Beznazwy 1

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content