Skip to main content
search
Aktualności

Wspólnie przy wielkanocnym stole

By 1 kwietnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 kwietnia 2015 przez admin

wielkanoc1

 

Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji oraz Biblioteki Publicznej 31 marca do Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach przybyły osoby starsze, by wspólnie podzielić się wielkanocnym jajeczkiem i złożyć sobie życzenia. Zaproszonym gościom czas umilił koncert zespołu Bel Canto oraz zabawny skecz o przygotowaniach do zbliżających się świąt.

– Jesteśmy zadowoleni i przejęci, że organizujemy po raz drugi to spotkanie wielkanocne. To dla nas olbrzymi zaszczyt, że możemy tu Państwa gościć – mówiła podczas powitania Grażyna Hołda, kierownik GOPS. Do świątecznego stołu zaproszono osoby starsze, które mieszkają w gminie Zielonki. Część z nich aktywnie spędza czas uczestnicząc m.in. w zajęciach Klubu 50+ lub angażując się artystycznie tak jak panie z chóru Bel Canto, ale jak podkreślali wszyscy miło jest się spotkać w szerszym gronie, powspominać i porozmawiać, co nie zawsze się udaje w codziennym zgiełku. Z okazji nadchodzących świąt życzenia przekazali: wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz przewodniczący rady gminy Ryszard Krawczyk. Wśród zaproszonych osób znaleźli się radni gminy Zielonki: Marzena Gadzik-Wójcik, Anna Sieńko i Helena Wiśniewska oraz Władysław Orzechowski, sołtys Zielonek. Ksiądz Alojzy Strączek odmówił z uczestnikami spotkania modlitwę i poświęcił pokarmy.
Bardzo dobrze, że są organizowane takie spotkania. Człowiek potrzebuje spotkania z drugim człowiekiem, potrzebuje rozmowy, uśmiechu, wspólnie spędzonego czasu – podkreślał ksiądz proboszcz Jan Przybocki z parafii w Bibicach
Dla publiczności zaśpiewał zespół Bel Canto, który wspierał grą na akordeonie Wojciech Karwat. Panie zaprezentowały repertuar typowo wielkopostny, wprowadzając w wielkanocną atmosferę.
Publiczność rozbawił występ Zofii Chacuś, Józefy Nowakowskiej i Władysława Flazika. Podczas swojego występu opowiedzieli o zwyczajach, tradycji i współczesnych przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych, z przymrużeniem oka.
Pracownicy GOPS przekazali także informację o „kopercie życia”. Jest to dokument zawierający najważniejsze informacje o osobie mieszkającej samotnie m.in. telefony do najbliższej rodziny, przebyte choroby, przyjmowane leki. Te dane umieszczone w specjalnie przygotowanej kopercie umieszcza się w lodówce, dzięki czemu ekipa lekarzy podczas akcji ratunkowej może szybko i sprawnie wykorzystać informacje w niej zawarte.
Zdrowia, życzliwości, miłości w rodzinach, i aby Państwo każdego dnia spotykali ludzi o dobrym sercu – życzyła Grażyna Hołda, kierownik GOPS.
Więcej zdjęć w ALBUMIE.
KB

wielkanoc2

wielkanoc3

wielkanoc4

Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content