Skip to main content
search
Aktualności

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego na terenie Gminy Zielonki

By 28 maja 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 maja 2019 przez admin

26 maja 2019 roku w gminie Zielonki odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja wyniosła 56,00 %,  tj. na ogólną liczbę 16 476 uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział 9228 osób.

Poszczególne Komitety Wyborcze i kandydaci na posłów do Parlamentu Europejskiego otrzymali następujące poparcie na terenie Gminy Zielonki:

I . KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY – 431 głosów tj. 4,69% poparcia, z czego:

1. BERKOWICZ Konrad Szczepan – 327 głosów
2. LEWICKI Dawid Marian – 19 głosów
3. WAWER Michał Jan – 17 głosów
4. SKUPIEŃ Andrzej – 9 głosów
5. ŁACH Barbara Janina – 9 głosów
6. CIESIELCZYK Marek – 6 głosów
7. MARSZAŁEK-WOJCIECHOWSKA Edyta Barbara – 4 głosy
8. LECHOWICZ Maria Barbara – 5 głosów
9. MICHAŁOWSKI Ernest Cezary – 8 głosów
10. KULIŃSKA Lucyna Michalina – 27 głosów

II. KW WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA – 677 głosów tj. 7,37% poparcia, z czego:

1. GDULA Maciej Roman – 345 głosów
2. MARENIN Małgorzata Diana – 91 głosów
3. TERLECKI Tomasz Jerzy – 75 głosów
4. NOWORYTA Anna Maria – 42 głosy
5. JABŁOŃSKI Jacek Andrzej – 18 głosów
6. DŁUGOSZ Bogusława – 6 głosów
7. BOCHEŃSKI Jakub Józef – 18 głosów
8. WILCZYŃSKA Maria Bernadeta – 22 głosy
9. LEŚNIAK Tomasz Marek – 20 głosów
10. TWARDOSZ Lilija – 40 głosów

III. KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI – 3910 głosów tj. 42,61% poparcia, z czego:

1. GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria – 2130 głosy
2. JARUBAS Adam Sebastian – 418 głosów
3. SZEJNA Andrzej Jan – 92 głosy
4. SUFIN-JACQUEMART Ewa Anna – 47 głosów
5. SONIK Bogusław Andrzej – 731 głosy
6. MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga – 232 głosy
7. NIEDZIELA Dorota – 56 głosów
8. WARDZAŁA Robert Marian – 16 głosów
9. BIŃCZYCKA Elżbieta – 110 głosów
10. CYRAŃSKI Adam Zbigniew – 78 głosów

IV. KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 3477 głosów tj. 37,89% poparcia, z czego:

1. SZYDŁO Beata Maria – 1798 głosów
2. LEGUTKO Ryszard Antoni – 433 głosy
3. JAKI Patryk Tomasz – 919 głosów
4. TARCZYŃSKI Dominik – 146 głosów
5. BERNACKI Włodzimierz – 10 głosów
6. BARTUŚ Barbara Halina – 10 głosów
7. DUDA Elżbieta – 81 głosów
8. CIEŚLAK Michał – 10 głosów
9. MULARCZYK Arkadiusz – 39 głosów
10. KRUPKA Anna Maria – 31 głosów

V.  KKW LEWICA RAZEM – RAZEM, UNIA PRACY, RSS – 100 głosów tj. 1,09% poparcia, z czego:
1. ORKISZ Jan – 40 głosów
2. ŁAŚ Maria Bogusława – 11 głosów
3. STYCZEŃ Oskar Szymon – 2 głosy
4. ZAWADA Tomasz Leszek – 10 głosów
5. SZMIT-MORZE Agnieszka Ewa – 5 głosów
6. KWIECIEŃ Ewa Mariola – 10 głosów
7. KUSIAK-KOBYLARZ Barbara Maria – 3 głosy
8. BURZAWA Mateusz Ryszard – 3 głosy
9. SZYMAŃSKA Monika Anna – 11 głosów
10. JEDYNAK Roman Waldemar – 5 głosów

VI. KWW KUKIZ’15 –  422 głosy tj. 4,59% poparcia, z czego:

1. KUKIZ-SZCZUCIŃSKI Paweł Wiktor – 285 głosów
2. KUBICZEK Piotr Janusz – 32 głosy
3. ZIELIŃSKA Elżbieta Joanna – 32 głosy
4. KIERPIEC Daniel Józef – 4 głosy
5. MARTYNIUK Kamilla Monika – 14 głosów
6. FOGIEL-LITWINEK Magdalena Izabela – 5 głosów
7. SŁOWIK-MACIEJEWSKA Klaudia Katarzyna – 7 głosów
8. SADŁOŃ Narcyz Michał – 0 głosów
9. AONDO-AKAA Bawer – 24 głosy
10. KACZMARCZYK Norbert Jakub – 19 głosów

VII. KWW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI – 131 głosów tj. 1,42% poparcia, z czego:

1. ZAJĄC Krzysztof Jan  – 83 głosy
2. CHOLEWA Martyna Katarzyna  – 11 głosów
3. NOWAK Alicja  – 16 głosów
4. GURGUL Maciej Jan  – 3 głosy
5. MARCINKOWSKA Albina Anna  – 3 głosy
6. SŁABY Marta  – 8 głosów
7. BĄCHOR Łukasz Paweł  – 1 głos
8. KRZYSZTOFOWICZ Anna  – 1 głos
9. SZCZYKUTOWICZ Rafał  – 3 głosy
10. MIKLER Arkadiusz Paweł  – 2 głosy

VIII. KKW POLEXIT – KOALICJA – 27 głosów tj. 0,29% poparcia, z czego:

1. ŻÓŁTEK Stanisław Józef – 13 głosów
2. PACIEJ Andrzej Stefan – 0 głosów
3. KRZCIUK Tomasz Andrzej – 2 głosy
4. DZIĘGIEL-GĄDEK Magdalena Sylwia – 0 głosów
5. KOWACKA Barbara Magdalena – 1 głos
6. SIERANT Maciej Zbigniew – 3 głosy
7. ŁĘCKA Joanna Barbara – 3 głosy
8. ŻMIGRODZKI Stanisław Michał – 0 głosów
9. FĄFARA Katarzyna Beata – 0 głosów
10. SZATAN Jarosław Kazimierz – 5 głosów

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content