Skip to main content
search
Aktualności

XIX Plenerowe Warsztaty Arteterapii w Owczarach

By 7 września 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 września 2018 przez admin

owczary1Jest wiele okazji kiedy możemy zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka, jedną z nich złapali już po raz dziewiętnasty 7 września organizatorzy Plenerowych Warsztatów Arteterapii w Owczarach. Owczarski Dom Pomocy Społecznej w tym dniu gościł dziesięć innych ośrodków tego typu. Przybyli mieszkańcy DPS z Więckowic, Prus, Konarów, Ojcowa, Czernej, Batowic, Karniowic oraz z Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Kalinowskiej i Woli Zachariaszowskiej i Schroniska Radwanowice.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym powitaniem zebranych gości przez dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Owczarach Kazimierza Adamczyka i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Owczarach Teresę Kruczek. Trzeci z organizatorów o którym należy wspomnieć to Starostwo Powiatowe w Krakowie.
Najważniejszym elementem wydarzenia były oczywiście warsztaty arteterapii, które korzystnie wypływają na zdrowie mentalne mieszkańców ośrodków pomocy społecznej. W tym roku z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę prace plastyczne miały charakter patriotyczny. Można było wybierać spośród wielu technik; malowanie farbami, szkicowanie, wyklejanie bibułą lub co rzadziej spotykane wypalanie obrazów z drewna. Kolejną atrakcją był występ zespołu muzycznego Owczarzaki z DPS w Owczarach. Nieco później goście bawili się przy muzyce tańcząc żwawo na scenie. Poczęstunek w formie słodkości i potraw z grilla z pewnością umilił jeszcze bardziej uczestnikom czas spędzony na imprezie. Dom Pomocy społecznej w Owczarach odwiedzili również przedstawiciele Orkiestry Dętej z Woli Zachariaszowskiej. Goście bawili się przednio, o czym zapewnił jeden z uczestników dziękując za zorganizowanie wydarzenia dyrektorowi Kazimierzowi Adamczykowi na oficjalnym wręczeniu prezentów pożegnalnych. Na koniec wspólnie przyozdobiono mapę Polski herbami największych polskich miast.
Marcelina Majewska

Więcej zdjęć: tutaj.

owczary2

owczary3

owczary4

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content