Skip to main content
search
Aktualności

„Z biegiem lat, z biegiem dni, czyli ze wspomnień Pucheroka”

By 27 lutego 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2019 przez admin

foto6Pod koniec ubiegłego roku promocyjna oferta gminy wzbogaciła się o nową pozycję książkową. Jest to komiks, mini-przewodnik historyczny po gminie Zielonki, wydany przez Stowarzyszenie „Perła Pękowic”. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla młodzieży szkolnej jak i dorosłych. Książka, w formie krótkich i lekkich tekstów oraz bogatych ilustracji, opowiada historię naszej gminy na tle ważnych wydarzeń w dziejach Polski, począwszy od Smoka Wawelskiego i jego potomka, smoczka „Gminka”, do czasów współczesnych. Przewodnikiem w tej wędrówce poprzez wieki jest Pucherok „Jędrek”.

Książka powstała w związku z obchodami 100-lecia niepodległości Polski. W sfinansowaniu druku publikacji wsparła Stowarzyszenie gmina Zielonki, natomiast sama książka powstała dzięki ogromnemu, bezinteresownemu zaangażowaniu mieszkańców Pękowic, członków Stowarzyszenia, pasjonatów historii, sztuki i tradycji, a przede wszystkim ludzi zakochanych w swojej małej ojczyźnie. Największy wkład w nasz projekt włożyły: Maria Wroniewicz-Rams, pomysłodawczyni i autorka większości tekstów, licealistki Ula Rams i Iza Toft, które rysowały komiksy, Agnieszka Łopata, autorka pięknych zdjęć gminy, Roma Toft, która opisała w publikacji czasy współczesne, oraz wiele innych osób, bez których pracy publikacja nie mogłaby powstać. Mariusz Zieliński, dyrektor biblioteki w Zielonkach, zweryfikował przewodnik pod względem historycznym.
Książka jest dostępna we wszystkich filiach gminnej Biblioteki Publicznej. Można ją również nabyć podczas najbliższych imprez gminnych, w tym na „Śledziku”, lub kontaktując się ze Stowarzyszeniem na adres: roma.toft@gmail.com
Wszystkie dochody ze sprzedaży publikacji Stowarzyszenie „Perła Pękowic” przeznaczy na swoje cele statutowe, w tym na nowe, interesujące projekty.
Roma Toft

foto2

foto3

foto7

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content