Skip to main content
search
Aktualności

Z uśmiechem na twarzy każdego dnia

By 30 września 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 września 2013 przez admin

 dzienseniora1

W minioną sobotę, 28 września, Koło Seniorów z Węgrzc wspólnie obchodziło Dzień Seniora. Po wakacyjnej przerwie była to miła okazja, aby porozmawiać i spotkać się w gronie przyjaciół.

 

Wydaje nam się nieraz, że jesteśmy samotni wtedy, kiedy odchodzą od nas ludzie. Tak naprawdę samotni jesteśmy wtedy, kiedy sami od ludzi odchodzimy. Słowami ks. Jana Twardowskiego rozpoczęła spotkanie Zofia Kot, przewodnicząca Koła.
Po raz kolejny udało się spotkać w tak szerokim gronie, tym razem  po wakacyjnej przerwie. Z okazji Dnia Seniora życzenia złożyli zaproszeni goście.
Wiele radości i tego entuzjastycznego podejścia do życia. To jest imponujące – życzyła zgromadzonym radna gminy Jolanta Madejska, dyrektor Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Węgrzcach. Do życzeń dołączyli wójt Bogusław Król, sołtys Augustyn Jach oraz Janina Franczak. Uśmiech na twarzach wywołał  przeczytany przez Krystynę Urlik żartobliwy wiersz noblistki Wisławy Szymborskiej o urokach starości pt. „Jak ja się czuję”. Wzruszenie wywołały także utwory z ostatniego tomiku Zofii Daszkiewicz pt. „Przywoływanie minionego czasu”.
Na spotkaniu seniorzy podzielili się swoimi wakacyjnymi wspomnieniami. Część z nich wzięła udział w konkursie fotograficznym zatytułowanym „Lato 2013 w obiektywie seniora”. Komisja konkursowa nagrodziła Jana Chodzińskiego za fotografię ukazującą rodzinne, wielopokoleniowe lato, Mariana Jelenia za słoneczny ogród oraz Bogumiłę Przysiężniak. Nagrodzona pani Bogusia zaprezentowała zdjęcie, które wykonała podczas wakacji w Górecku Kościelnym, ukazujące piękną kapliczkę pod dębami. Jak sama opisuje – Urzekło mnie połączenie pracy człowieka i natury. Zachwycające i wyjątkowe miejsce do odwiedzenia.
Jan Chodziński opowiedział o swoich przygotowaniach do Małopolskich Jasełek i zapraszał do udziału w tegorocznej edycji.

Galeria zdjęć: tu.
KB

dzien seniora2

dzienseniora3

dzienseniora4

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content