Skip to main content
search
Aktualności

Zaczął się mikołajkowy czas w gminie Zielonki

By 7 grudnia 20217 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

 

Święty Mikołaj zawitał do dzieci w naszej gminie. Odwiedził m.in. Trojanowice, Brzozówkę oraz Zielonki.
4 grudnia w budynku sołeckim w Trojanowicach odbyło się spotkanie dla najmłodszych mieszkańców tej miejscowości. Dzieci zostały zaproszone tego dnia na zabawę integracyjną z Play&Fun Fikulandia oraz przedstawienie teatralne pt. “Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek. Ponieważ na to spotkanie przyszły same grzeczne dzieci nie obyło się bez odwiedzin Św. Mikołaja z prezentami. Organizatorem wydarzenia był sołtys Trojanowic Krzysztof Gaweł i rada sołecka sołectwa.
Dzień później, 5 grudnia po Brzozówce podróżował w swoich saniach św. Mikołaj, który wraz z pomocnikami: sołtys Brzozówki Elżbietą Cich oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich “Przyjaciele Brzozówki” Magdaleną Krztoń. W ciągu 5 godzin podróży po sołectwie rozdano około 120 paczek prezentowych. W mikołajkowych prezentach znalazły się nie tylko słodycze, ale także domowe ciasteczka i własnoręcznie ozdabiane pierniczki. Mikołajkowe spotkanie zorganizowała sołtys Brzozówki oraz członkowie rady sołeckiej. Dziękują oni sponsorom, którzy pomogli w realizacji przedsięwzięcia.
W Zielonkach św. Mikołaj poprosił o pomoc strażaków z OSP Zielonki. Dzieci otrzymały nie tylko prezenty, ale miały także okazję zobaczyć wóz strażacki, dowiedzieć się nieco więcej o pracy strażaków i otrzymać strażacki kalendarz na nowy rok.
KB

Zdjęcia przedstawiają przejazd św. Mikołaja po sołectwie Brzozówka, spotkanie z Mikołajem w Trojanowicach oraz strażackie mikołajki w Zielonkach.

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content