Skip to main content
search
Aktualności

Zakup działki użytkowanej przez LKS Zieleńczanka

By 16 grudnia 2013No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 16 grudnia 2013 przez admin

zielenczanka1

16 grudnia gmina Zielonki nabyła działkę o powierzchni 1,1249 ha użytkowaną przez Ludowy Klub Sportowy Zieleńczanka, a  położoną w granicach administracyjnych Krakowa. Po długich negocjacjach wójt gminy Zielonki Bogusław Król reprezentujący gminę Zielonki podpisał z dotychczasowym właścicielem terenu – gminą miejską Kraków akt notarialny. Działka została zakupiona za kwotę 589 673 zł netto (725 297,79 zł brutto).

Ogrodzony teren położony w rejonie ulicy Do Cegielni składa się z dwóch boisk sportowych wyposażonych w piłkochwyty, bramki, wiaty boiskowe i trybunę, a główne boisko jest wyposażone w oświetlenie masztowe. Nieruchomość składa się również z budynku usługowo-socjalnego.
Uzyskanie działki na własność było zasadne w związku z poniesionymi nakładami, a wcześniej prowadzone rozmowy na temat pozyskania terenu w formie darowizny lub zamiany nie przyniosły rezultatu.
W 2012 roku podjęto działania mające na celu  wykup tego terenu od miasta na rzecz gminy Zielonki.   
Pierwsza wycena, wykonana na zlecenie miasta z końcem 2012 r., opiewała na 650.417 zł za grunt oraz dodatkowo 98.545 zł za budynek użytkowany jako szatnia z prysznicami. Gmina Zielonki kwestionując tę wycenę wnioskowała m.in. o uznanie nakładów w zagospodarowanie i infrastrukturę działki, poniesionych w latach użytkowania jej przez klub sportowy i uwzględnienie faktu, iż wyceniony wraz z działką budynek jest własnością gminy, co sprzedający uwzględnił odstępując od pobrania ceny ponad 80 tys. zł za budynek usytuowany na nieruchomości.

 

zielenczanka2

zielenczanka3

Close Menu
 
5 lipca 2022
Skip to content