Skip to main content
search
Aktualności

Zakup działki użytkowanej przez LKS Zieleńczanka

By 16 grudnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 grudnia 2013 przez admin

zielenczanka1

16 grudnia gmina Zielonki nabyła działkę o powierzchni 1,1249 ha użytkowaną przez Ludowy Klub Sportowy Zieleńczanka, a  położoną w granicach administracyjnych Krakowa. Po długich negocjacjach wójt gminy Zielonki Bogusław Król reprezentujący gminę Zielonki podpisał z dotychczasowym właścicielem terenu – gminą miejską Kraków akt notarialny. Działka została zakupiona za kwotę 589 673 zł netto (725 297,79 zł brutto).

Ogrodzony teren położony w rejonie ulicy Do Cegielni składa się z dwóch boisk sportowych wyposażonych w piłkochwyty, bramki, wiaty boiskowe i trybunę, a główne boisko jest wyposażone w oświetlenie masztowe. Nieruchomość składa się również z budynku usługowo-socjalnego.
Uzyskanie działki na własność było zasadne w związku z poniesionymi nakładami, a wcześniej prowadzone rozmowy na temat pozyskania terenu w formie darowizny lub zamiany nie przyniosły rezultatu.
W 2012 roku podjęto działania mające na celu  wykup tego terenu od miasta na rzecz gminy Zielonki.   
Pierwsza wycena, wykonana na zlecenie miasta z końcem 2012 r., opiewała na 650.417 zł za grunt oraz dodatkowo 98.545 zł za budynek użytkowany jako szatnia z prysznicami. Gmina Zielonki kwestionując tę wycenę wnioskowała m.in. o uznanie nakładów w zagospodarowanie i infrastrukturę działki, poniesionych w latach użytkowania jej przez klub sportowy i uwzględnienie faktu, iż wyceniony wraz z działką budynek jest własnością gminy, co sprzedający uwzględnił odstępując od pobrania ceny ponad 80 tys. zł za budynek usytuowany na nieruchomości.

 

zielenczanka2

zielenczanka3

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content