Skip to main content
search
Aktualności

Zaplecze klubowe dla KS Bibiczanka na ukończeniu

By 10 grudnia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 grudnia 2014 przez admin

bibiczankaBudowa zaplecza socjalnego dla KS Bibiczanka to kontynuacja unowocześniania jednego z trzech klubów piłkarskich w gminie, działającej od 22 lat Bibiczanki. W 2012 roku oddano do użytku pełnowymiarowe boisko, w nowym 2015 roku będzie można korzystać z nowej siedziby klubu – budynku socjalno-gospodarczego. Modernizacja bazy była konieczna również ze względu na wymogi organizacji ligowych rozgrywek piłkarskich.

Powierzchnia zaplecza wynosi 172 m² pow. użytkowej. W budynku znajdują się cztery szatnie wyposażone w zaplecze sanitarne: dla juniorów, zawodników gospodarzy, gości, sędziów, sala konferencyjna, pomieszczenia socjalne, magazynowe oraz ogólnodostępna toaleta dla kibiców. W przyszłości budynek będzie wyposażony w system solarny do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Koszt budowy wyniesie ok. 440 tys. zł.
Przetarg na realizację zadania został ogłoszony w marcu 2013 roku, spośród 8 oferentów wyłoniono wykonawcę firmę Budopol z Krakowa. Do budynku doprowadzono: wodę, kanalizację i prąd. Linia napowietrzna eNN, która zasila budynek jest równocześnie oświetleniem ulicznym drogi prowadzącej do boiska i budynku. Dłużej niż się spodziewano trwała realizacja przyłączy energetycznych i kanalizacyjnych. 30 listopada zgodnie z umową i aneksem do niej wykonawca zakończył budowę obiektu. Właśnie dobiegają końca roboty uzupełniające wokół budynku nie przewidziane w pierwotnej umowie, tj. chodnik, opaska wokół budynku, utwardzenie terenu przed nim. Planowany termin ukończenia tych prac to 15 grudnia 2014 roku. Do końca roku budynek zostanie zgłoszony do odbioru do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
IO

bibiczanka2

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content