Skip to main content
search
Aktualności

Zebranie Osiedla Łokietka w nowym budynku

By 12 kwietnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 kwietnia 2022 przez KB

5 kwietnia w nowym budynku sołeckim przy ulicy Lawendowej 32 w Zielonkach odbyło się zebranie sołectwa Osiedle Łokietka. Poprowadził je sołtys i wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Krzysztof Olawski. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli także wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko.

Zebranie sołeckie odbyło się w nowym budynku wielofunkcyjnym, wybudowanym ze środków budżetu gminy Zielonki. Sam budynek ma powierzchnię użytkową 184,78 m², a wraz z terenem rekreacyjno-sportowym, obejmuje powierzchnię 6241 m². Całość inwestycji kosztowała 3 100 000 zł. W budynku znajduje się sala główna o wymiarach 12,5 m x 9 m, która może pomieścić ponad 100 osób. Specjalna, składana ściana działowa pozwala podzielić przestrzeń konferencyjną na dwa pomieszczenia. Są tu też: szatnia, kuchnia kawowa oraz pomieszczenie biurowe oraz toalety. Na terenie rekreacyjno-sportowym została zasadzona trawa, gotowe są alejki, drogi dojazdowe, miejsca parkingowe. Powstał plac zabaw, altana, boisko trawiaste, górka saneczkowa. Są też ławki i kosze oraz stojaki na rowery. Dodatkowo, poza umową, będą montowane parkowe lampy. Mieszkańcy będą mogli korzystać z siłowni plenerowej, drążków Street Workout, wraz z poligonem sprawnościowym oraz stołów z siedziskami. W budynku prezentowana jest wystawa pt. Historia Osiedla Łokietka na fotografiach i dokumentach ze zbiorów i w opracowaniu Krzysztofa Olawskiego.

Udostępnienie terenu rekreacyjnego mieszkańcom nastąpi nieco później – po ukorzenieniu się trawy, która została zasiana na jego terenie.

KB

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content