Skip to main content
search
Aktualności

Zieleńczanie odwiedzili wójta gminy Zielonki

By 22 marca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 marca 2024 przez Marek Skiba

22 marca nieformalna grupa Zieleńczanie, której opiekunem jest dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński, odwiedziła wójta gminy Zielonki Bogusława Króla. Przy okazji nadchodzącej Kwietnej Niedzieli, wręczono mu ręcznie wykonane palmy.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości i świątecznych życzeń złożonych przez Mariusza Zielińskiego. – Dziś wszyscy jesteśmy w pogoni za czasem i myślę, że ten czas, który poświęcili (Zieleńczanie red.) na to, aby przyjść tu w stroju krakowskim, aby porozmawiać i podziękować za te wszystkie lata pracy dla gminy, to szczególne docenienie tego wkładu i zaangażowania Bogusława Króla w życie Zielonek – podsumował dyrektor biblioteki.

Następnie głos zabrał ks. Kanonik Tadeusz Kozak, proboszcz parafii Zielonki, który nawiązał do kart ewangelii i czasu, który dla katolików jest okresem szczególnym: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Podziękował również za wkład wójta w rozwój gminy.

Głos zabrał również sołtys gminy Zielonki, Władysław Orzechowski. Złożył wszystkim świąteczne życzenia oraz podziękował wójtowi za działanie na rzecz gminy. Przypomniał on również niektóre wydarzenia z życia gminy, pod rządami Bogusława Króla. Przemawiał także Dariusz Dragosz – radny gminy Zielonki, wspominając ostatnie 5 lat wspólnej pracy w radzie gminy.

Po przemówieniach Kapela Jurajska z Zielonek odegrała „Sto lat”, a wszyscy obecni włączyli się śpiewem w życzenia dla wójta. Zieleńczanie przekazali także na ręce wójta, sołtysa i proboszcza Parafii w Zielonkach ręcznie wykonane palmy.

– Jestem niezwykle wzruszony, więc jedyne co powiem, to po prostu szczere dziękuję – powiedział Bogusław Król, na zakończenie części oficjalnej spotkania. Po spotkaniu wykonano tradycyjne zdjęcie grupowe.

MS

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content