Skip to main content
search
Aktualności

Złote Gody – jubileusz par małżeńskich z gminy Zielonki

By 11 czerwca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 czerwca 2021 przez admin

DSC03087DSC03208Z okazji jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego 29 parom z gminy Zielonki medale przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 10 czerwca 2021 roku w jego imieniu odznaczenia wręczył wójt gminy Zielonki Bogusław Król. W uroczystości zdecydowało się uczestniczyć 26 jubilatów. W celu zapewnienia reżimu sanitarnego wręczenie medali odbyło się w dwóch etapach, jubilatów podzielono na 2 grupy.


Były to medale 50+, ponieważ złote pary brały ślub w 1969 roku, a pandemia przeszkodziła USC w Zielonkach zorganizować tradycyjnego, corocznego spotkania w roku ubiegłym.
Złote pary, z którymi spotkano się w budynku Centrum Kultury/CIS przy ul. Galicyjskiej w Zielonkach, to: Halina i Jerzy Kiszka z Przybysławic, Wiktoria i Władysław Małek z Trojanowic, Anna i Kazimierz Paulewicz z Zielonek, Anna i Edward Prochalowie z Przybysławic, Maria Wroniewicz-Rams i Witold Rams z Pękowic, Maria i Stefan Stypułowie z Zielonek, Barbara i Stefan Boryczko z Węgrzc, Barbara i Andrzej Grabowscy z Węgrzc, Anna i Andrzej Mikulscy z Bibic, Halina i Roman Nowiccy z Bosutowa, Wiesława i Tadeusz Piega z Węgrzc, Maria i Tadeusz Tworek z Owczar, pan Kazimierz Warszawski z Owczar również w imieniu żony Zofii, pani Stanisława Szymska również w imieniu męża Zdzisława.
Po wysłuchaniu Marszu weselnego  Mendelssohna Jubilatów powitała Marta Kazior kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonkach, która wraz z zespołem Referatu Spraw Administracyjnych UG Zielonki zorganizowała kameralną uroczystość. Życzenia i gratulacje przekazał Jubilatom wójt gminy Bogusław Król. – Potrafiliście wspólnie przeżyć, wytrzymać różnego rodzaju trudy wzajemnego docierania się, wielu różnych zdarzeń, i tych bardzo przyjemnych i tych wspaniałych, ale też pewnie trudniejszych w waszych życiorysach, najważniejsze że dzisiaj się spotykamy i ja ze swojej strony w imieniu samorządu gminy Zielonki życzę wam wielu dalszych lat współżycia dla radości dzieci, wnuków – powiedział wójt życząc też jubilatom jak najwięcej miłości i radości w domach.
Małżonkowie z 50-letnim stażem stawiani są za wzór wytrwałości. Gratulowała im również wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik. – Ludzie próbują w inny sposób żyć wspólnie, również oczywiście zakładając rodzinę. Związek małżeński, czy on jest cywilny, czy kościelny, jednak jednoczy ludzi i stawia pewnego rodzaju zobowiązania. Serdecznie dziękuję za ten trud, który Państwo podjęli. Gratuluję tego wszystkiego, co Państwo przez ten czas osiągnęli.

Jaka jest recepta na taki staż małżeński? Tolerancja – twierdzą jednoznacznie małżonkowie, by nie zniechęcać się różnicami w charakterach, bo każdy ma jakieś wady i trzeba się do nich przyzwyczaić. – Pogoda ducha – dodaje pani Maria Wroniewicz-Rams.
IO

DSC03043
DSC03046
DSC03059
DSC03062
DSC03069
DSC03080
DSC03154
DSC03162
DSC03169
DSC03180
DSC03183
DSC03191
DSC03198
DSC03203

 

 Zdjęcia przedstawiają dekorację Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie oraz wręczenie kwiatów i upominków.

 

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content