Skip to main content
search
Relacje

Złote rady, kolędy i wiosenne kwiaty dla seniorów z Dziekanowic

By 26 stycznia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 stycznia 2016 przez admin

DSCN999811. już raz w gronie seniorów w Dziekanowicach świętowano Dzień Babci i Dziadka. Tym razem 23 stycznia spotkało się blisko 60 osób, w tym 95-letnia Józefa Karnat i 90-letnia Helena Wróblowa. „Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic” mieli dla nich występ kabaretowy, nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd.


Seniorzy, na powitanie, otrzymali kolorowe kwiaty – prymulki. „Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic” rozbawili ich skeczem o wizycie teściowej podczas przygotowań do wigilii. Wiele mądrości i złotych myśli  przekazali w niej synowym, np.: „Jak się chłop na nogach słania, bądź dla niego jak niania”. Na koniec obsypali widzów nie tylko noworocznymi życzeniami, ale i cukierkami. Występ został nagrodzony salwami śmiechu i oklaskami.
Józefa Karnat, 95- letnia seniorka, bardzo zadowolona jest ze spotkań dla seniorów i uczestniczy w nich każdego roku: – Już 21 lat jestem sama, na szczęście przyjaciół mam dużo. Synowa siostry mi pomaga, jej mąż jak trzeba mnie podwiezie autem.  Na szczęście Bóg daje zdrowie, nie wiem jeszcze na jak długo – mówi, ciesząc się z okazji do radosnego spotkania.
Spotkanie przygotowały, jak co roku, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, z pomocą pana sołtysa Stanisława Czaplaka. Przewodnicząca Helena Ptak i jej zastępczyni Stanisława Ryńska wszystkich zaprosiły osobiście, ale były też zaproszenia na tablicach ogłoszeń, by mógł przyjść każdy zainteresowany. Tego wieczoru w radosnej atmosferze, przy pięknie nakrytych stołach pełnych przysmaków, długo wspólnie śpiewano kolędy.
MKF

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN0018
DSCN0032
DSCN9988
DSCN9994
Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content