Skip to main content
search
Aktualności

Złoty Jubileusz par małżeńskich

By 8 października 2018No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 8 października 2018 przez admin

zlote1Na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie – razem już od przeszło 50 lat. 19 par z gminy Zielonki z tej okazji zostało uhonorowanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Na uroczystości, która odbyła się 4 października, zostały one wręczone przez wójta gminy Zielonki Bogusława Króla.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marta Kazior wymieniła uhonorowanych medalami złotych Jubilatów, a byli to: Krystyna i Czesław Bakuła z Przybysławic, Urszula i Leszek Dzióbek z Węgrzc, Marianna i Franciszek Giereś z Bosutowa, Krystyna i Jerzy Giletycz z Zielonek, Kazimiera i Augustyn Jach z Węgrzc, Halina i Adam Kluza z Dziekanowic, Barbara i Jan Król z Węgrzc, Jadwiga i Jan Kukuczka z Garliczki, Halina i Stanisław Mitka z Zielonek, Maria i Leszek Nalepa z Zielonek, Agnieszka i Andrzej Niemczewscy z Zielonek, Anna i Jerzy Nyzio z Zielonek, Stanisław i Danuta Osika z Garliczki, Maria i Edward Pośnik z Zielonek, Maria i Józef Przęczek z Zielonek, Maria i Józef Tomczyk z Owczar, Maria i Henryk Zabiegaj z Bibic, Zofia i Aleksander Zelek z Grębynic oraz Ewa i Tadeusz Zięba z Węgrzc. Nie wszyscy mogli spotkać się w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach ze względu na stan zdrowia. Natomiast obecni na uroczystości państwo Irena i Antoni Polnik z Bibic obchodzili Diamentowe Gody – mogą się pochwalić 60-letnim stażem małżeńskim.
W muzyczną podróż do czasów młodości zabrał jubilatów zespół Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki działający pod auspicjami Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
Gratulacje oraz życzenia dalszego życia w zdrowiu i pomyślności złożyli jubileuszowym parom: wójt gminy Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Krawczyk oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marta Kazior.
Gratuluję państwu tych 50 lat wspólnego życia i  życzę kolejnych wspaniałych momentów, uśmiechu dzieci i wnuków oraz jak najwięcej miłości i radości – życzył jubilatom wójt Bogusław Król.
Życzę Państwu sił do dalszego trwania w związku – w przyjaźni, w zaufaniu i miłości, aby w podobnym zdrowiu spotkać się na kolejnych rocznicach – mówił przewodniczący Rady Gminy Zielonki Ryszard Krawczyk.
W imieniu jubilatów podziękował Augustyn Jach, były, długoletni sołtys Węgrzc, który zachęcał do wspólnego wędrowania po świecie, odkrywania pięknych zakątków Polski, bo jak polecają fizjoterapeuci „ruch to zdrowie”. Szacunek, wyrozumiałość, umiejętność kompromisu to tylko niektóre z cech wymienianych przez złote pary, które są potrzebne do wytrwania tak długo razem.
KB
Więcej zdjęć: ALBUM.

zlote2

zlote3

zlote4

zlote5

zlote6

zlote7

Close Menu
 
22 lutego 2024
Skip to content