Skip to main content
search
Aktualności

Zwolnienie z opłat za odpady na trzecie i każde kolejne dziecko na podstawie Karty Dużej Rodziny

By 25 lutego 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 lutego 2016 przez admin

logo kdrZ obowiązku ponoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Zielonki od 1 marca zwolnione będzie trzecie i każde kolejne dziecko w rodzinie, zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Zielonki nr XIV/3/2016 z dnia 4 lutego 2016 roku. Celem tego zwolnienia jest wsparcie rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny, w momencie wydania uchwały takich rodzin w naszej gminie było 262.


Na uchwalenie zniżki pozwoliła gminom zmiana Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 11 września 2015 roku. Zwolnienie z opłaty będzie przysługiwać zgodnie z Ustawą w przypadku rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny, które zobowiązały się do selektywnej zbiórki odpadów. Karta Dużej Rodziny dla rodzin z co najmniej trójką dzieci wydawana jest bezpłatnie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach.
Aby otrzymać zniżkę konieczna będzie zmiana deklaracji. Wzór formularza można pobrać ze strony eko.zielonki.pl, formalności można również załatwić w referacie gospodarki komunalnej UG Zielonki przy ul. Krakowskie Przedmieście 116, ew. pytania prosimy kierować pod nr tel. 12 2850 850 w. 316.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content