Skip to main content
search
Aktualności

Zwycięstwo uczniów z Bibic w ogólnopolskim HackEdu 2022

By 21 listopada 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 listopada 2022 przez IO

19 listopada 2022 roku w Tauron Arenie Kraków odbył się największy stacjonarny hackathon w Europie – HackYeah! Uczniowie ze szkół podstawowych z całej Polski wzięli udział w wyzwaniu #HackEdu, które polegało na stworzeniu projektu wymarzonej lekcji z Laboratoriami Przyszłości. Pomysły można było zgłaszać w czterech obszarach: nauki ścisłe, języki obce, nauki humanistyczne i nauki przyrodnicze. W naukach przyrodniczych I miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bibicach.
Uczniowie z Bibic podjęli rywalizację w składzie: z klasy 8f Julia Bienias, Małgorzata Zybura i Filip Domin oraz z klasy 8d Florian Kajdy pod opieką nauczycielki chemii Małgorzaty Maruszak-Kobas. Organizatorem wydarzenia była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (Departament GovTech Polska, Centrum GovTech). Nagrodą był puchar Ministra Edukacji i Nauki oraz laptopy.
„Moja lekcja w szkole jutra” uczniów z Bibic dotyczyła budowy atomu z użyciem nowoczesnego sprzętu z katalogu „Laboratoria przyszłości”. Na wykonanie zadania mieli 4 godziny. Następnie prezentowali efekty swojej pracy z zastosowaniem gogli VR, klocków LEGO i hologramu 3D. Po zakończonej prezentacji brali udział w konkursach, pokazie doświadczeń chemicznych. Dla nauczycieli opiekunów czekały warsztaty przygotowane przez edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!
Więcej na: www.gov.pl/web/laboratoria/wyzwanie-hackedu-rozstrzygniete
Małgorzata Maruszak-Kobas, red. IO

fot. M. Maruszak-Kobas

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają uczestników hackathonu #HackEdu w Tauron Arena Kraków

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content