Skip to main content
search
Gops

inne programy i projekty

By 26 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 sierpnia 2013 przez admin

“Koperta Życia”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach informuje, że wprowadzona została nowa inicjatywa skierowana do osób starszych. Seniorzy Naszej Gminy zostaną wyposażeni w „Koperty Życia”, które pomogą ratownikom medycznym w szybkiej i skutecznej interwencji. 

 

Plastikowe koperty ze specjalnymi formularzami trafią do seniorów, osób niepełnosprawnych i osób żyjących samotnie
Koperty można odebrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w sekretariacie Ośrodka lub w pokoju nr 6,  oraz w Gabinetach Lekarzy Rodzinnych, na terenie gminy.  

Osoby, które otrzymają taką Kopertę proszone są o wypełnienie załączonego formularza, w którym trzeba odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących m.in. przebytych chorób i przyjmowanych leków. Jest tam także rubryka, w której należy wpisać numery telefonów członków rodziny lub zaufanych osób.  Informacje te będą potrzebne w razie, gdy do pacjenta zostanie wezwana karetka pogotowia. Ratownicy medyczni będą mogli, z informacji zawartych w formularzu szybko wywnioskować, co może dolegać pacjentowi.  
”Kopertę życia”  należy umieścić w lodówce  (to urządzenie ma w domu prawie każdy, a dzięki temu ratownicy będą wiedzieć, gdzie szukać informacji). 
Do Koperty dołączona została również naklejka, którą należy przykleić na drzwiach lodówki.

————————————————
                                                                                                      

Lokalny program działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych w Gminy Zielonkipobierz plik

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content