Skip to main content
search
Aktualności

Najważniejsze informacje i wydarzenia – kwiecień 2024

By 9 kwietnia 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 kwietnia 2024 przez Marek Skiba

Wynik wyborów samorządowych w gminie Zielonki

W wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, na Wójta Gminy Zielonki został wybrany Mirosław Golanko zdobywając 5 055 głosów czyli 50,37 proc.

W nowej radzie gminy Zielonki zasiądą: Magdalena Listoś, Tomasz Kostecki, Sławomir Zygmuntowicz, Bogusław Król, Katarzyna Harmata, Marta Romańska-Zagórska, Tadeusz Łysek, Marek Małek, Marta Żylska, Agata Radosz-Kwasek, Paweł Ścigalski, Krzysztof Krzyworzeka, Krzysztof Olawski, Adrian Baran, Dariusz Dragosz, Anna Sieńko, Ryszard Krawczyk, Krzysztof Gaweł, Romana Toft, Elżbieta Cich oraz Piotr Podleśny. Frekwencja wyniosła 55,28 proc. Szczegóły dostępne pod linkiem.

Wymiana nawierzchni na ul. Rzyczyskiej i ul. Jurajskiej – roboty od 10.04.2024

Jak informuje wykonawca robót (Firma Produkcyjno Handlowo Transportowa TRANSFIG) w środę 10.04.2024 r. rozpoczną się roboty związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej na odcinku ul. Rzyczyskiej w Zielonkach (od istniejącego chodnika do skrzyżowania z ul. Widokową) oraz na odcinku ul. Jurajskiej w Pękowicach (od mostu do skrzyżowania z ul. Na Błonie). W związku z robotami droga będzie zamykana dla ruchu pojazdów w godzinach od 8:00 do 17:00 w związku z frezowaniem i asfaltowaniem drogi, w inne dni występować będą utrudnienia w ruchu.

Na zmienionej trasie autobus W6 będzie zatrzymywał się tylko na przystanku “Pękowice Fort”. Przystanki na terenie Krakowa nie będą obsługiwane. Szczegóły dostępne pod linkiem.

Od 11 kwietnia zmiana organizacji ruchu w Zielonkach na ul. Krakowskie Przedmieście

Budowa Północnej Obwodnicy Krakowa determinuje na wykonawcy konieczność przebudowy nawierzchni drogi wojewódzkiej w obrębie budowanego ronda na skrzyżowaniu DW 794 z drogami serwisowymi. W związku z tym konieczne są zawężenia połówkowe jezdni (zamknięcia pasów ruchu). Szczegóły dostępne pod linkiem.

Zbiórka elektroodpadów w gminie Zielonki

Informujemy mieszkańców, że zbiórka elektroodpadów jest oddzielona od zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Dla odbioru elektroodpadów został ustalony indywidualny termin z podziałem na poszczególne miejscowości.

Sprawdź termin odbioru odpadów w swoim telefonie

Referat Niskiej Emisji i Odpadów Urzędu Gminy Zielonki nawiązał współpracę z twórcami aplikacji „Moje Odpady”. Pobierając aplikację z „Google Play” (w przypadku telefonów z oprogramowaniem Android) lub „App Store” (w przypadku oprogramowania IOS) możemy w prosty sposób uzyskać dostęp do harmonogramów odbioru odpadów. Po instalacji wystarczy wskazać miejscowość, a w przypadku Węgrzc, Zielonek i Bibic także ulicę, na której mieszkamy.

Aplikacja pozwala również na umieszczanie darmowych ogłoszeń lokalnych, kontakt z Urzędem Gminy, sprawdzenie zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz uzyskanie informacji o lokalizacji punktówPSZOK-ów.

Podatek od nieruchomości w aplikacji mObywatel

Klienci urzędu gminy Zielonki dostali możliwość wygodnego, bezprowizyjnego płacenia: podatku od nieruchomości, podatku rolnego i łącznego zobowiązania pieniężnego za pomocą usługi BLIK lub usługi płatności elektronicznych. Szczegóły dostępne pod linkiem.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

W okresie wakacji 2024 roku zostaną zorganizowane turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie:

Wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy dostarczyć do Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie do 10 maja 2024 r. Szczegóły dostępne pod linkiem.

„Talenty Małopolski” dla powiatu krakowskiego i Krakowa

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach jest organizatorem eliminacji do Festiwalu „Talenty Małopolski” dla powiatu krakowskiego i Krakowa. Zapraszamy grupy, zespoły i wokalistów. Szczegóły dostępne pod linkiem.

Gminny Konkurs Recytatorski 2024

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zaprasza miłośników poezji i prozy do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Czekamy na zgłoszenia w kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, teatr jednego aktora i wywiedzione ze słowa. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz dorosłych mieszkańców gminy Zielonki, w tym seniorów. Szczegóły dostępne pod linkiem.

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content