Skip to main content
search
Aktualności

Najważniejsze informacje i wydarzenia – marzec 2024

By 4 marca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 marca 2024 przez Marek Skiba

Remont drogi Zielonki-Trojanowice

Jak informuje wykonawca robót, w związku z dobrymi warunkami pogodowymi, 4 marca od godziny 8:00 rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem do ułożenia nawierzchni asfaltowej ostatniego odcinka ul. Krakowskiej (od pętli w Trojanowicach do ul. Miechowskiej). Roboty zostały przerwane na okres zimowy.

Z uwagi na wymianę podbudowy, w trakcie robót będzie utrudniony dojazd do posesji na tym odcinku drogi.

Punkty PSZOK otwarte od marca

Od 2 marca wznawiają swoją działalność Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Będą one otwarte w każdą sobotę w godzinach 10.00 – 18.00 w Węgrzcach przy ul. B5 (na terenie przy boisku sportowym) oraz w Zielonkach na granicy z Trojanowicami (obok sklepu Lewiatan). Odpady można oddać w punkcie za okazaniem karty, która jest potwierdzeniem wnoszenia opłaty za śmieci.

Pucheroki

W Niedzielę Palmową wpuśćmy Pucheroki do naszych domów i napełnijmy ich koszyczki różnymi słodkościami. Zachęcamy też rodziców, by wraz ze swoimi pociechami włączyli się do akcji. Wystarczy ubrać kolorową, stożkową czapkę i odważnie zapukać do mieszkań sąsiadów. W przygotowaniu do wydarzenia pomogą rodzinne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy wszystkich w Niedzielę Palmową na Gminny Przegląd Pucheroków 2024.

Termin opłaty podatku

Przypominamy, że w piątek, 15 marca mija termin płatności I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.

Fotoradar w Przybysławicach już działa

Od 9 lutego na drodze wojewódzkiej 794 działa nowy fotoradar. Znajduje się on w pobliżu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach, przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ul. na Stoczki.

Zapraszamy do zabawy w Parku Wiejskim w Zielonkach

CKPiR w Zielonkach przygotowało wiosenną zabawę ornitologiczną. Naszym zadaniem będzie obserwowanie budek dla ptaków (zamontowanych ostatnio w Parku Wiejskim w Zielonkach) – szczegóły dostępne na stronach CKPiR. Czekamy również na wasze zdjęcia ptaków z Parku Wiejskiego w Zielonkach. Możecie je przesłać na adres wiadomoscilokalne@wp.pl. Najlepsze prace będą nagrodzone. Zachęcamy do wspólnej zabawy oraz wieszania budek w swoich ogrodach.

Wybory Samorządowe 2024

Informujemy, że bieżące informacje nt. Wyborów Samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku, znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zielonki oraz na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Ćwiczenia taktyczne DRAGON-24

Do 14 marca 2024 trwają ćwiczenia taktyczne DRAGON-24, które odbywają się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. Jego głównym celem będzie doskonalenie zdolności reagowania na zagrożenia militarne i niemilitarne podczas kryzysu i otwartego konfliktu zbrojnego. W ćwiczeniu weźmie udział ok. 20 tys. żołnierzy oraz ponad 5 tys. jednostek sprzętu wojskowego. W związku z ćwiczeniami możemy obserwować wzmożony ruch wojsk.

Wiadomości Lokalne Gminy Zielonki 1 (174)/2024

Wkrótce do mieszkańców naszej gminy trafią „Wiadomości Lokalne Gminy Zielonki”. Już dziś możecie zapoznać się z wersją elektroniczną. W gazecie znajdują informacje dotyczące m.in. budżetu gminy Zielonki na rok 2024 – warto sprawdzić jakie inwestycje zaplanowano na ten rok. Nie brakuje również relacji z ciekawych wydarzeń w naszej gminie np. Gali Nagród Samorządowych gminy Zielonki, czy świątecznych koncertów orkiestr dętych.

Close Menu
 
18 kwietnia 2024
Skip to content